Λήξη συνεργασίας της Λαμίας με Μ. Βελλίδη

|
THESTIVAL TEAM

«Διαζύγιο» και επίσημα για τον Μάρκο Βελλίδη και την ΠΑΕ Λαμίας, μετά και την τεταμένη κατάσταση ανάμεσα στις δύο πλευρές.

Ο σύλλογος και ο τερματοφύλακας είχαν έρθει σε ρήξη μετά τον αγώνα της Λαμίας στην Τούμπα με τον ΠΑΟΚ (20/10), όταν ο τότε προπονητής της ομάδας, Σωτήρης Αντωνίου, είχε αντικαταστήσει τον Βελλίδη στο ημίχρονο, με το τελικό σκορ (0-3) να έχει διαμορφωθεί μόλις από το 11ο λεπτό.

Ακολούθησαν η αποπομπή του τεχνικού, δηλώσεις-έμμεσες κατηγορίες του κ. Παπαϊωάννου, ανταλλαγή εξωδίκων και τελικά οι δύο πλευρές χώρισαν τους δρόμους τους, καθώς η διοίκηση είχε αποφασίσει να τερματίσει τη συνεργασία της με τον Βελλίδη.

Η ανακοίνωση της ΠΑΕ:

«Η ΠΑΕ ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ 1964 ανακοινώνει την κοινή συναινέσει λύση της συνεργασίας της με τον τερματοφύλακα, Μάρκο Βελλίδη, του οποίου ουδέποτε αμφισβητήθηκε η ικανότητα και η αγωνιστική απόδοσή του καθώς και το ήθος του.

Ευχόμαστε στον ποδοσφαιριστή κάθε επιτυχία στη συνέχεια της καριέρας του».

Ακολουθήστε το Thestival στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από τη Θεσσαλονίκη, την Ελλάδα και τον κόσμο.