Δεν θα συμμετέχει στο επόμενο δημοτικό συμβούλιο Θεσσαλονίκης ο Γιάννης Φλωρινιώτης, καθώς δεν κατάφερε να βγει στις δύο πρώτες θέσεις του ψηφοδελτίου του Παναγιώτη Ψωμιάδη.

Σύμφωνα με τα αποτελέσματα που δημοσιοποίησε το Πρωτοδικείο Θεσσαλονίκης, ο εκκεντρικός αοιδός συγκέντρωσε 310 ψήφους και τερμάτισε στην πέμπτη θέση. Δυστυχώς για αυτόν και για τους φαν του από την παράταξη Ψωμιάδη εκλέγονται ο Διονύσιος Ψωμιάδης (αδερφός του Παναγιώτη) και η Ίνγκα Αβραμίδου (σύζυγος του περιφερειακού συμβούλου Γαβριήλ Αβραμίδη).

Η συγκεκριμένη εξέλιξη μάλλον απογοήτευσε όλους εκείνους που δήλωναν ότι στο εξής θα συντονίζονται στην TV100 για να απολαμβάνουν τον Γιάννη Φλωρινιώτη να αγορεύει στις συνεδριάσεις του ανώτατου οργάνου του Δήμου.

Αναλυτικά η σταυροδοσία στον συνδυασμό του Παναγιώτη Ψωμιάδη:

1 ) ΨΩΜΙΑΔΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ 1246
2 ) ΑΒΡΑΜΙΔΟΥ ΙΝΓΚΑ (ΑΝΝΑ) του ΒΑΛΕΡΙΑΝ 500
3 ) ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 370
4 ) ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ του ΣΩΚΡΑΤΗ 343
5 ) ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ (ΦΛΩΡΙΝΙΩΤΗΣ) ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΝΝΗΣ) του ΣΑΒΒΑ 310
6 ) ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 264
7 ) ΑΝΔΡΕΑΔΟΥ ΝΑΤΑΛΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 227
8 ) ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ 225
9 ) ΤΟΥΛΙΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 219
10 ) ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ 210
11 ) ΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 194
12 ) ΚΟΞΕΝΟΓΛΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΣΥΜΕΩΝ 192
13 ) ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΣΩΚΡΑΤΗ 188
14 ) ΚΑΛΦΟΠΟΥΛΟΥ ΑΣΠΑΣΙΑ (ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 170
15 ) ΖΕΡΒΑΚΗ - ΖΙΜΠΕΡΗ ΚΥΡΙΑΚΗ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 155
16 ) ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΙΩΣΗΦ του ΗΛΙΑ 15117 ) ΔΑΔΑΛΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ 148
18 ) ΚΑΝΑΡΗ ΧΡΥΣΑΝΘΗ (ΧΡΥΣΑ) του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 146
19 ) ΚΑΡΑΚΑΪΣΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΦΩΤΙΟΥ 135
20 ) ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ του ΛΑΖΑΡΟΥ 131

21 ) ΚΟΥΣΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 130

22 ) ΚΟΥΡΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 129
23 ) ΑΧΒΕΡΝΤΙΑΝ ΑΣΤΓΙΚ (ΑΣΤΡΟΥΛΑ) του ΑΡΑΡΑΤ 125
24 ) ΚΟΖΑΚΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ 124
25 ) ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ 123
26 ) ΚΑΡΓΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ-ΗΛΙΑΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ 120
27 ) ΜΕΛΕΜΗ ΜΑΡΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 119
28 ) ΛΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΘΕΝΑ (ΠΕΡΣΑ) του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ 118
29 ) ΖΑΦΕΙΡΙΔΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 115
30 ) ΖΑΜΡΙΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΑΝΔΡΕΑ 113
31 ) ΣΤΑΓΓΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΣΩΚΡΑΤΗ 112
32 ) ΦΑΣΟΥΛΑ ΑΝΝΑ του ΙΩΑΝΝΗ 105
33 ) ΠΕΤΣΟΓΛΟΥ ΙΟΡΔΑΝΗΣ (ΔΑΝΗΣ) του ΙΩΑΝΝΗ 103
34 ) ΛΑΖΑΡΙΔΟΥ ΛΑΡΙΣΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 101
35 ) ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 100
36 ) ΙΩΣΗΦΙΔΟΥ - ΟΣΙΠΩΒ ΛΟΥΪΖΑ-ΒΑΛΕΡΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 98
37 ) ΧΑΣΕΚΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ 98
38 ) ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΠΟΛΥΞΕΝΗ (ΤΖΕΝΗ) του ΣΠΥΡΟΥ 97
39 ) ΑΡΓΥΡΙΟΥ (ΣΒΑΡΝΑ) ΑΡΓΥΡΙΟΣ του ΗΛΙΑ 95
40 ) ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 95
41 ) ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 86
42 ) ΤΖΙΤΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 85
43 ) ΚΟΥΦΟΠΟΥΛΟΥ ΧΑΡΑ του ΧΡΥΣΑΝΘΟΥ 80
44 ) ΤΕΤΗ – ΧΑΤΖΗΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ ΒΑΡΒΑΡΑ (ΡΟΥΛΑ) του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
45 ) ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΑΣΩ) του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 77
46 ) ΜΑΚΑΡΟΝΗ (ΑΡΩΝΗ) ΑΝΝΑ του ΙΩΑΝΝΗ 75
47 ) ΧΟΥΡΟΥΖΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (ΤΕΟ) του ΙΩΑΝΝΗ 74
48 ) ΤΟΥΡΓΑΪΔΟΥ – ΠΕΡΡΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ 68
49 ) ΧΑΡΙΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΧΑΡΙΣΙΟΥ 62
50 ) ΜΠΑΜΠΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 57
51 ) ΤΣΙΡΑΝΙΔΗΣ (ΡΕΛΛΗΣ) ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΝΝΗΣ) του ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ 56
52 ) ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ-ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 47
53 ) ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ (ΔΑΙΔΑΛΟΣ) του ΑΒΡΑΑΜ 47
54 ) ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ - ΠΙΛΙΤΣΗ ΙΩΑΝΝΑ του ΙΩΑΝΝΗ 45
55 ) ΤΣΙΧΛΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 41
56 ) ΤΣΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ (ΙΝΑ) του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 40
57 ) ΤΑΚΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΗΛΙΑ 36
58 ) ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ-ΠΑΣΧΑΛΙΑ του ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ 27
Τριανδρίας
59 ) ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΜΗΝΑΣ του ΙΩΑΝΝΗ 410
60 ) ΒΟΥΖΗΣ ΘΩΜΑΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 389
ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ

 

1ου Διαμερίσματος Θεσσαλονίκης

1 ) ΖΟΥΛΙΔΟΥ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ του ΒΑΛΣΑΜΗ 135
2 ) ΓΡΑΜΜΑΤΕΑ ΧΡΥΣΟΥΛΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 116
3 ) ΠΑΛΤΑΤΖΙΔΟΥ ΑΘΗΝΑ του ΣΤΑΥΡΟΥ 96
4 ) ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ - ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΗ του ΣΑΜΨΩΝ 76
5 ) ΡΙΖΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του ΜΙΧΑΗΛ 69
6 ) ΤΖΙΩΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ 65
7 ) ΜΑΥΡΟΜΙΧΑΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 62
8 ) ΚΟΥΤΣΙΜΑΝΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 61
9 ) ΚΥΡΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΘΩΜΑ 60
10 ) ΣΤΡΙΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 52
11 ) ΚΑΚΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 48
12 ) ΤΖΙΩΚΑΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ του ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ 35

2ου Διαμερίσματος Θεσσαλονίκης

1 ) ΒΑΡΥΤΙΜΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΣΑΒΒΑ 247
2 ) ΓΕΡΟΛΑΚΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 166
3 ) ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 164
4 ) ΜΑΤΖΙΑΡΗ - ΚΑΛΑΪΤΖΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΑΣΤΕΡΙΟΥ 151
5 ) ΤΖΕΛΕΠΗ - ΖΓΟΥΡΙΔΟΥ ΖΩΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 143
6 ) ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ-ΙΩΣΗΦΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ του ΑΧΙΛΛΕΑ 122
7 ) ΜΗΝΑ - ΑΪΒΑΖΟΓΛΟΥ ΒΙΚΤΩΡΙΑ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ 112
8 ) ΚΑΝΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 88
9 ) ΣΚΛΙΒΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 86
10 ) ΜΟΤΖΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 77
11 ) ΜΟΤΣΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ 57
12 ) ΣΕΒΔΑΛΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 43

3ου Διαμερίσματος Θεσσαλονίκης

1 ) ΟΡΦΑΝΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ 134
2 ) ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ 111
3 ) ΔΟΓΑΝΗ ΔΑΝΑΗ-ΑΓΑΠΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 99
4 ) ΚΟΓΙΩΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 60
5 ) ΜΠΛΑΤΣΑ-ΙΩΣΗΦΙΔΟΥ ΑΡΤΕΜΗΣΙΑ (ΑΡΤΕΜΙΣ) του ΑΧΙΛΛΕΑ 56
6 ) ΚΟΥΣΟΥΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 52
7 ) ΤΣΙΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 49
8 ) ΜΥΛΩΝΑ ΑΡΓΥΡΩ-ΣΟΦΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 47
9 ) ΚΟΥΦΑΔΑΚΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 41
10 ) ΠΟΪΡΑΖΗ ΑΝΝΑ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ 30
11 ) ΠΟΪΡΑΖΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΣΤΑΜΑΤΗ 26
12 ) ΣΙΜΟ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του ΑΛΕΞΑΝΤΕΡ 21

4ου Διαμερίσματος Θεσσαλονίκης

1 ) ΑΓΟΡΑΣΤΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 289
2 ) ΧΙΟΝΙΔΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 116
3 ) ΣΤΑΥΡΑΕΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 114
4 ) ΝΑΤΣΙΟΥΡΑ ΕΛΕΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 113
5 ) ΜΑΚΡΙΔΗΣ ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ 110
6 ) ΒΕΝΙΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 104
7 ) ΖΑΦΕΙΡΙΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ 102
8 ) ΑΓΤΖΙΔΟΥ - ΘΑΛΑΣΣΙΝΟΥ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 97
9 ) ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 97
10 ) ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΓΑΒΡΙΗΛ 86
11 ) ΒΕΝΙΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 85
12 ) ΠΑΠΑΚΩΣΤΑ - ΚΩΣΤΑ ΥΠΑΤΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 82
13 ) ΚΑΡΑΤΑΚΗ ΘΕΟΔΩΡΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 68
14 ) ΤΣΑΝΤΙΚΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ του ΣΑΒΒΑ 53
15 ) ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΔΙΟΝΥΣΗ 49
16 ) ΜΠΑΣΜΑΤΖΟΓΛΟΥ ΗΛΙΑΣ (ΛΕΟΝΤΗΣ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 49
17 ) ΤΣΑΟΥΣΟΓΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 42

5ου Διαμερίσματος Θεσσαλονίκης

1 ) ΑΓΓΕΛΙΔΟΥ - ΚΟΣΩΒ ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ 409
2 ) ΞΕΝΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 342
3 ) ΚΑΤΣΙΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 293
4 ) ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 272
5 ) ΦΙΛΙΠΠΙΔΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του ΕΥΡΙΠΙΔΗ 258
6 ) ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ 252
7 ) ΚΑΡΑΜΑΛΑΚΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ του ΠΑΡΜΕΝΙΩΝΑ 218
8 ) ΜΠΟΣΤΑΤΖΟΓΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ 217
9 ) ΑΘΑΝΑΤΟΥ ΡΟΔΟΠΗ του ΕΔΙΣΣΩΝ 211
10 ) ΣΑΡΑΝΤΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 195
11 ) ΠΑΠΑΛΕΞΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΧΙΛΛΕΑ 162
12 ) ΘΟΥΠΗ - ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΑΛΙΚΗ του ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ 145
13 ) ΠΙΣΣΑΔΑΚΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ 120
14 ) ΠΑΝΟΓΛΟΥ - ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΟΛΓΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 111
15 ) ΤΣΙΚΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΟΔΥΣΣΕΑ 105
16 ) ΤΣΙΤΣΙΩΝΗΣ-ΑΜΕΡΙΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ 77
17 ) ΧΙΖΑΝΙΣΒΙΛΙ ΒΕΡΙΚΟ του ΗΛΙΑ 40