ΠΑΟΚ: Δείτε τα γκολ από το μυθικό διπλό στη Φρανκφούρτη (video)

Φωτογραφία: Intime
|
THESTIVAL TEAM

Με έναν θρίαμβο (1-2) στη Φρανκφούρτη επί της Άιντραχτ, ο ΠΑΟΚ πήρε και μαθηματικά την πρόκριση στη φάση των 16 του Europa Conference League, μπροστά σε χιλιάδες οπαδούς των Θεσσαλονικέων που “έσπρωξαν” τον Δικέφαλο του Βορρά στη νίκη.

Στο 55ο λεπτό ο Κεντζόρια εκμεταλλεύτηκε τη σύγχυση στην άμυνα των Γερμανών και έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα για να ανοίξει το σκορ του αγώνα, προς όφελος του ΠΑΟΚ.

Η Άιντραχτ απάντησε άμεσα και ισοφάρισε με κεφαλιά του Μάρμους στο 58′.

Όμως, την τελευταία λέξη στη Φρανκφούρτη την είπε ο ΠΑΟΚ και συγκεκριμένα ο Ζίβκοβιτς στο 73ο λεπτό. Ο Σέρβος εκμεταλλεύτηκε την ολιγωρία του τερματοφύλακα των γηπεδούχων, Τραπ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα βάζοντας “φωτιά” στην… ασπρόμαυρη από χιλιάδες οπαδούς του Δικεφάλου Φρανκφούρτη.

Ακολουθήστε το Thestival στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από τη Θεσσαλονίκη, την Ελλάδα και τον κόσμο.