Ημίχρονο: Ατρόμητος-Άρης 1-0 – Το πέναλτι και η αποβολή του Ροζ (video)

05/12/2020 18:04
|
ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ

Ο Άρης βρίσκεται πίσω στο σκορ με 1-0 από τον Ατρόμητο στο πρώτο ημίχρονο του παιχνιδιού στο Περιστέρι, ενώ συνεχίζει και με αριθμητικό μειονέκτημα από το 36ο λεπτό.

Το πρώτο μέρος της αναμέτρησης δεν είχε κλασική ευκαιρία, με ελάχιστες αξιόλογες φάσεις για τις δύο ομάδες.

Ωστόσο, σε μία στιγμή άλλαξαν τα δεδομένα του αγώνα. Σε σουτ έξω από την περιοχή, ο Ροζ βρήκε την μπάλα με το χέρι, με τον διαιτητή Ευαγγέλου να σφυρίζει πέναλτι και να αποβάλλει τον Γάλλο αμυντικό του Άρη με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 36ο λεπτό.

Ο Μανούσος ευστόχησε από την άσπρη βούλα, άνοιξε το σκορ στο 37΄ και πανηγύρισε ξεσπώντας σε κλάματα για την μητέρα του, η οποία πέρασε πρόσφατα μια δύσκολη περιπέτεια με την υγεία της.

Έτσι, πέρα από το προβάδισμα για τους γηπεδούχους, οι κιτρινόμαυροι θα συνεχίσουν με δέκα παίκτες, έχοντας αριθμητικό μειονέκτημα από νωρίς.