Ημίχρονο: Αστέρας-ΠΑΟΚ 1-0 – Το ακυρωθέν γκολ του Κρμέντσικ, το δοκάρι του Ουάρντα και το γκολ του Σίτο (video)

|
ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ

Ο Αστέρας προηγείται με 1-0 του ΠΑΟΚ στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης στην Τρίπολη.

Ο Σίτο άνοιξε το σκορ στο 37ο λεπτό με ωραίο τελείωμα στην κίνηση από πλάγια θέση, ενώ ο ΠΑΟΚ είχε την υπεροχή και περισσότερες καλές στιγμές στο πρώτο μέρος του παιχνιδιού.

Δύο λεπτά πριν ανοίξει το σκορ ο Αστέρας, ο Δικέφαλος είχε δοκάρι σε σουτ του Ουάρντα με το αριστερό.

Νωρίτερα, στο 21΄ ο Κρμέντσικ είχε βρει δίχτυα “κρεμώντας” τον Τσιφτσή, όμως το γκολ ακρώθηκε ως οφσάιντ, με χρήση VAR σε μία οριακή φάση.

Ακολουθήστε το Thestival στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από τη Θεσσαλονίκη, την Ελλάδα και τον κόσμο.