Το Παγκόσμιο Κύπελλο ξεκινά σε οκτώ πόλεις της Κίνας (Πεκίνο, Γουχάν, Γκουαντζόου, Φοσάν, Σαγκάη, Ναντζίνγκ, Σεντζέν, Ντονγκουάν) και η ΕΡΤ είναι έτοιμη να καλύψει όλες τις αναμετρήσεις του πρώτου τουρνουά που θα διεξαχθεί με 32 ομάδες από κάθε γωνιά του πλανήτη.

ΕΡΤ2, ΕΡΤ3, ΕΡΤ Sports θα είναι τα τρία κανάλια από τα οποία θα μπορεί κάθε φίλος του αθλητισμού να δει τα ματς κάθε ημέρας, ενώ κάποιες αναμετρήσεις θα μεταδοθούν διαδικτυακά, από την ιστοσελίδα του κρατικού καναλιού. Αυτό θα συμβεί μέχρι το φινάλε της δεύτερης φάσης, καθώς από τα προημιτελικά κι έπειτα το κανάλι ERT Sports θα πάρει αποκλειστικά την σκυτάλη μέχρι και τον τελικό της 15ης Σεπτεμβρίου στο Πεκίνο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των τηλεοπτικών μεταδόσεων:

ΣΑΒΒΑΤΟ 31 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

10:30 Αγκόλα – Σερβία ΕΡΤ2

11:00 Πολωνία – Βενεζουέλα ERT.GR

11:30 Ρωσία – Νιγηρία ΕΡΤ Sports

11:30 Ιράν – Πουέρτο Ρίκο ERT.GR

14:30 Φιλιππίνες – Ιταλία ΕΡΤ3

15:00 Ακτή Ελεφαντοστού – Κίνα ΕΡΤ Sports

15:30 Ισπανία – Τυνησία ΕΡΤ2

15:30 Αργεντινή – Νότια Κορέα ERT.GR

ΚΥΡΙΑΚΗ 1 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

10:30 Καναδάς – Αυστραλία ERT.GR

11:00 Νέα Ζηλανδία – Βραζιλία ΕΡΤ Sports

11:30 Δομινικανή Δημοκρατία – Ιορδανία ERT.GR

11:30 Τουρκία – Ιαπωνία ΕΡΤ2

14:30 Σενεγάλη – Λιθουανία ERT.GR

15:00 Ελλάδα – Μαυροβούνιο ΕΡΤ Sports

15:30 Τσεχία – ΗΠΑ ΕΡΤ2

15:30 Γαλλία – Γερμανία ΕΡΤ3

ΔΕΥΤΕΡΑ 2 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

10:30 Ιταλία – Αγκόλα ΕΡΤ2

11:00 Βενεζουέλα – Ακτή Ελεφαντοστού ERT.GR

11:30 Νιγηρία – Αργεντινή ΕΡΤ Sports

11:30 Τυνησία – Ιράν ERT.GR

14:30 Σερβία – Φιλιππίνες ΕΡΤ3

15:00 Κίνα – Πολωνία ΕΡΤ2

15:30 Πουέρτο Ρίκο – Ισπανία ΕΡΤ Sports

15:30 Νότια Κορέα – Ρωσία ERT.GR

ΤΡΙΤΗ 3 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

10:30 Αυστραλία – Σενεγάλη ERT.GR

11:00 Μαυροβούνιο – Νέα Ζηλανδία ΕΡΤ Sports

11:30 Ιαπωνία – Τσεχία ΕΡΤ2

11:30 Γεωργία – Δομινικανή Δημοκρατία ERT.GR

14:30 Λιθουανία – Καναδάς ΕΡΤ3

15:00 Βραζιλία – Ελλάδα ΕΡΤ Sports

15:30 ΗΠΑ – Τουρκία ΕΡΤ2

15:30 Ιορδανία – Γαλλία ERT.GR

ΤΕΤΑΡΤΗ 4 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

10:30 Αγκόλα – Φιλιππίνες ΕΡΤ2

11:00 Ακτή Ελεφαντοστού – Πολωνία ERT.GR

11:30 Πουέρτο Ρίκο – Τυνησία ΕΡΤ Sports

11:30 Νότια Κορέα – Νιγηρία ERT.GR

14:30 Ιταλία – Σερβία ΕΡΤ2

15:00 Βενεζουέλα – Κίνα ERT.GR

15:30 Ρωσία – Αργεντινή ΕΡΤ Sports

15:30 Ισπανία – Ιράν ERT.GR

ΠΕΜΠΤΗ 5 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

10:30 Καναδάς – Σενεγάλη ERT.GR

11:00 Βραζιλία – Μαυροβούνιο ΕΡΤ Sports

11:30 Τουρκία – Τσεχία ΕΡΤ2

11:30 Γερμανία – Ιορδανία ERT.GR

14:30 Λιθουανία – Αυστραλία ΕΡΤ3

15:00 Ελλάδα – Νέα Ζηλανδία ΕΡΤ Sports

15:30 ΗΠΑ – Ιαπωνία ΕΡΤ2

15:30 Δομινικανή Δημοκρατία – Γαλλία ERT.GR

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 6 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

11:00 Αγώνας B' φάσης ΕΡΤ Sports

11:00 Αγώνας B' φάσης ERT.GR

11:00 Αγώνας B' φάσης ERT.GR

11:30 Αγώνας B' φάσης ΕΡΤ2

15:00 Αγώνας B' φάσης ΕΡΤ Sports

15:00 Αγώνας B' φάσης ΕΡΤ3

15:00 Αγώνας B' φάσης ERT.GR

15:30 Αγώνας B' φάσης ΕΡΤ2

ΣΑΒΒΑΤΟ 7 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

11:00 Αγώνας B' φάσης ΕΡΤ Sports

10:30 Αγώνας B' φάσης ERT.GR

11:00 Αγώνας B' φάσης ERT.GR

11:00 Αγώνας B' φάσης ΕΡΤ2

14:30 Αγώνας B' φάσης ERT.GR

15:00 Αγώνας B' φάσης ΕΡΤ2

15:00 Αγώνας B' φάσης ΕΡΤ3

15:30 Αγώνας B' φάσης ΕΡΤ Sports

ΚΥΡΙΑΚΗ 8 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

11:00 Αγώνας B' φάσης ΕΡΤ Sports

11:00 Αγώνας B' φάσης ERT.GR

11:00 Αγώνας B' φάσης ERT.GR

11:30 Αγώνας B' φάσης ΕΡΤ2

15:00 Αγώνας B' φάσης ΕΡΤ Sports

15:00 Αγώνας B' φάσης ΕΡΤ3

15:00 Αγώνας B' φάσης ERT.GR

15:30 Αγώνας B' φάσης ΕΡΤ2

ΔΕΥΤΕΡΑ 9 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

10:30 Αγώνας B' φάσης ERT.GR

11:00 Αγώνας B' φάσης ERT.GR

11:00 Αγώνας B' φάσης ΕΡΤ2

11:30 Αγώνας B' φάσης ΕΡΤ Sports

14:30 Αγώνας B' φάσης ERT.GR

15:00 Αγώνας B' φάσης ΕΡΤ2

15:00 Αγώνας B' φάσης ΕΡΤ3

15:30 Αγώνας B' φάσης ΕΡΤ Sports

ΤΡΙΤΗ 10 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

14:00 Προημιτελικός ΕΡΤ Sports

16:00 Προημιτελικός ΕΡΤ Sports

ΤΕΤΑΡΤΗ 11 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

14:00 Προημιτελικός ΕΡΤ Sports

16:00 Προημιτελικός ΕΡΤ Sports

ΠΕΜΠΤΗ 12 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

14:00 Αγώνας κατάταξης (5-8) ΕΡΤ Sports

16:00 Αγώνας κατάταξης (5-8) ΕΡΤ Sports

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

11:00 Ημιτελικός ΕΡΤ Sports

15:00 Ημιτελικός ΕΡΤ Sports

ΣΑΒΒΑΤΟ 14 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

11:00 Αγώνας κατάταξης (7-8) ΕΡΤ Sports

15:00 Αγώνας κατάταξης (5-6) ΕΡΤ Sports

ΚΥΡΙΑΚΗ 15 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

11:00 Μικρός τελικός ΕΡΤ Sports

15:00 Τελικός ΕΡΤ Sports