Συντριβή από το ημίχρονο για την Εθνική απέναντι στην Ιταλία

|
ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ

Βαριά ήττα με 0-3 υπέστη η Εθνική μας ομάδα από την Ιταλία στο ΟΑΚΑ για την 3η αγωνιστική των προκριματικών του Euro 2020.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα δέχτηκε τρία γκολ μέσα σε ένα εφιαλτικό δεκάλεπτο στο πρώτο μέρος, παρουσιάζοντας εικόνα αποσύνθεσης στην αμυντική λειτουργία και έχοντας συνολικά κακή απόδοση στο ματς.

Για τους Ιταλούς άνοιξε το σκορ ο Μπαρέλα στο 24΄, ενώ ο Ινσίνιε με υπέροχο γκολ πέτυχε το δεύτερο γκολ. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Μπονούτσι με κεφαλιά στο 33ο λεπτό του παιχνιδιού.

Συνθέσεις:

ΕΛΛΑΔΑ (Αναστασιάδης): Μπάρκας, Σιόβας, Μανωλάς, Παπασταθόπουλος, Κουρμπέλης (46′ Σιώπης), Ζέκα, Σταφυλίδης, Σάμαρης (77′ Μπακασέτας), Φορτούνης, Μασούρας, Κολοβός (46′ Μαυρίας)

ΙΤΑΛΙΑ (Μαντσίνι): Σίριγκου, Φλορέντσι, Έμερσον Παλμιέρι (68′ Ντε Σίλιο), Κιελίνι, Μπονούτσι, Μπαρέλα, Ζορζίνιο, Βεράτι (81′ Πελεγκρίνι), Κιέζα, Μπελότι (84′ Μπερναρντέρσκι), Ινσίνιε

Ακολουθήστε το Thestival στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από τη Θεσσαλονίκη, την Ελλάδα και τον κόσμο.