Ημίχρονο στον τελικό του Champions League: Τότεναμ-Λίβερπουλ 0-1 (VIDEO)

|
ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ

Με τη Λίβερπουλ να προηγείται με 1-0 της Τότεναμ από το 2ο λεπτό, ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο του τελικού του Champions League στο “Metropolitano” της Μαδρίτης.

Ο Σαλάχ άνοιξε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από πολύ νωρίς. Οι “κόκκινοι” κέρδισαν το πέναλτι στην πρώτη τους επίθεση στο παιχνίδι, στα 23 δευτερόλεπτα μετά την σέντρα, με την μπάλα να βρίσκει αρχικά στο σώμα και έπειτα στο απλωμένο χέρι του Σισοκό στην περιοχή, σε γύρισμα του Μανέ.

Δείτε το πέναλτι-γκολ:

Στη συνέχεια η Τότεναμ δεν κατάφερε να απειλήσει ώστε να φέρει το ματς στα ίσα, ενώ η Λίβερπουλ απείλησε κυρίως με δύο μακρινά σουτ από Άρνολντ και Ρόμπερτσον.

Ακολουθήστε το Thestival στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από τη Θεσσαλονίκη, την Ελλάδα και τον κόσμο.