Τα γκολ της ήττας του ΠΑΟΚ από την Παναχαϊκή (VIDEO)

|
ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ

Ήττα με σκορ 2-1 υπέστη ο ΠΑΟΚ από την Παναχαϊκή στο γήπεδο της Αγυιάς στην Πάτρα, στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τη φάση των “16” του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ανακάλυψε και εσύ την νέα σειρά PAOK FC Team Line 18-19 στα PAOK FC Official Stores

Ο Μπαστακός άνοιξε το σκορ στο 35ο λεπτό, ο Καρέλης ισοφάρισε στο 56΄ και ο Λουμπαρδέας έδωσε ξανά το προβάδισμα στους Αχαιούς στο 68ο λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1 στην αναμέτρηση. Βέβαια, η πρόκριση θα κριθεί στον αγώνα ρεβάνς στην Τούμπα, ωστόσο οι Πατρινοί που έπαιξαν ψυχωμένα και με περίσσιο πάθος, έδειξαν ότι θα παλέψουν για να πετύχουν την έκπληξη παίρνοντας μία ιστορική νίκη σήμερα.