Ημίχρονο: ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης 1-0

|
ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ

Με τον ΠΑΟΚ να προηγείται με 1-0 του Απόλλωνα Σμύρνης, ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης στην Τούμπα, για την 6η αγωνιστική της Super League.

Ο Μαουρίσιο άνοιξε το σκορ στο 16΄ με σουτ στην κίνηση (η μπάλα πέρασε κάτω από τα πόδια του Βαρέλα πριν καταλήξει στα δίχτυα) μετά από κόρνερ του Πέλκα με πάσα προς τον Βραζιλιάνο.

Νωρίτερα, οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρώτη καλή ευκαιρία στο ματς, με τον Πασχαλάκη να αποκρούει σουτ του Τριάδη μέσα από την περιοχή στο 7ο λεπτό.

Κατά τα άλλα το πρώτο 45λεπτο δεν είχε καλές στιγμές, με την ομάδα του Λουτσέσκου να ελέγχει απόλυτα τον ρυθμό.

Ακολουθήστε το Thestival στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από τη Θεσσαλονίκη, την Ελλάδα και τον κόσμο.