Ημίχρονο: ΠΑΟΚ-Μπενφίκα 1-3

|
ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ

Με την Μπενφίκα να προηγείται του ΠΑΟΚ με σκορ 3-1, ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης στην κατάμεστη Τούμπα.

Ο Δικέφαλος άνοιξε το σκορ με τον Πρίγιοβιτς στο 13΄, όμως η πορτογαλική ομάδα έκανε την ανατροπή πετυχαίνοντας τρία γκολ σε διάστημα 20 λεπτών (20΄-40΄).

Ο Ζαρντέλ ισοφάρισε στο 20΄ με κεφαλιά και ο Σάλβιο έκανε το 2-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 26΄. Πέναλτι που κέρδισε ο Σέρβι σε ανατροπή από τον Πασχαλάκη που είχε κάνει ολέθριο λάθος δίνοντάς του την μπάλα μέσα στην περιοχή. Το 3-1 διαμόρφωσε ο Πίτσι στο 39΄.

Μένει το δεύτερο 45λεπτο του αγώνα, με τον ΠΑΟΚ να χρειάζεται πλέον 3 γκολ για να ανατρέψει το σκορ και να προκριθεί, καθώς δεν τον βολεύει καμία ισοπαλία λόγω των εκτός έδρας γκολ.

Ακολουθήστε το Thestival στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από τη Θεσσαλονίκη, την Ελλάδα και τον κόσμο.