Σε εξέλιξη βρίσκεται αυτή την ώρα η κλήρωση για το πρωτάθλημα της Super League της επόμενης σεζόν.

Πριν από λίγο, έγινε γνωστό το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Σε ό,τι αφορά τις δύο ομάδες της Θεσσαλονίκης, ο ΠΑΟΚ υποδέχεται στην Τούμπα τον Αστέρα Τρίπολης, ενώ ο Άρης αντιμετωπίζει εκτός έδρας τη Λαμία.

Δείτε αναλυτικά τις αναμετρήσεις της πρώτης αγωνιστικής της Super League:

Ξάνθη-Παναθηναϊκός
ΑΕΚ-ΠΑΣ Γιάννινα
Παναιτωλικός-Ατρόμητος
ΟΦΗ-Πανιώνιος
Λαμία-Αρης
ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης
Ολυμπιακός-Λεβαδειακός
Απόλλων Σμύρνης-Λάρισα

Ακόμη, έγινε γνωστό και το πρόγραμμα των ντέρμπι του φετινού πρωταθλήματος, με το πρώτο μεγάλο παιχνίδι να γίνεται μόλις την 4η αγωνιστική, με τον ΠΑΟΚ να υποδέχεται την ΑΕΚ στην Τούμπα.

Το μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα Άρη και ΠΑΟΚ θα γίνει την 7η αγωνιστική με γηπεδούχους τους "κιτρινόμαυρους".

Αναλυτικά τα ντέρμπι του φετινού πρωταθλήματος

4η αγωνιστική: ΠΑΟΚ – ΑΕΚ
5η αγωνιστική: Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ
6η αγωνιστική: ΑΕΚ – Ολυμπιακός
7η αγωνιστική: ΆρηςΠΑΟΚ
8η αγωνιστική: ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός
8η αγωνιστική: ΑΕΚ – Άρης
9η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – ΑΕΚ
9η αγωνιστική: Άρης – Ολυμπιακός
10η αγωνιστική: Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός
12η αγωνιστική: Άρης – Παναθηναϊκός

Όλο το πρόγραμμα της φετινής Superleague

Η 1η αγωνιστική της Super League:

Ξάνθη-Παναθηναϊκός

ΑΕΚ-ΠΑΣ Γιάννινα

Παναιτωλικός-Ατρόμητος

ΟΦΗ-Πανιώνιος

Λαμία-Αρης

ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης

Ολυμπιακός-Λεβαδειακός

Απόλλων Σμύρνης-Λάρισα

2η αγωνιστική:

Παναιτωλικός-ΟΦΗ

Πανιώνιος-ΠΑΟΚ

Ατρόμητος-Ξάνθη

Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΚ

Παναθηναϊκός-Λαμία

Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα

Αρης-ΑΕΛ

Λεβαδειακός-Απόλλων Σμύρνης

3η αγωνιστική:

ΟΦΗ-ΠΑΟΚ

Ξάνθη-Παναιτωλικός

ΑΕΚ-Πανιώνιος

Λαμία-Ατρόμητος

Ολυμπιακός-Αστέρας Τρίπολης

ΑΕΛ-Παναθηναϊκός

Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΣ Γιάννινα

Αρης-Λεβαδειακός

4η αγωνιστική:

Ξάνθη-ΟΦΗ

ΠΑΟΚ-ΑΕΚ

Παναιτωλικός-Λαμία

Πανιώνιος-Ολυμπιακός

Ατρόμητος-ΑΕΛ

Αστέρας Τρίπολης-Απόλλων Σμύρνης

Παναθηναϊκός-Λεβαδειακός

ΠΑΣ Γιάννινα-Αρης

5η αγωνιστική:

ΟΦΗ-ΑΕΚ

Λαμία-Ξάνθη

Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ

ΑΕΛ-Παναιτωλικός

Απόλλων Σμύρνης-Πανιώνιος

Λεβαδειακός-Ατρόμητος

Αρης-Αστέρας Τρίπολης

Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα

6η αγωνιστική:

Λαμία-ΟΦΗ

ΑΕΚ-Ολυμπιακός

Ξάνθη-ΑΕΛ

ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης

Παναιτωλικός-Λεβαδειακός

Πανιώνιος-Αρης

Ατρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα

Αστέρας Τρίπολης-Παναθηναϊκός

7η αγωνιστική

ΟΦΗ-Ολυμπιακός

ΑΕΛ-Λαμία

Απόλλων Σμύρνης-ΑΕΚ

Λεβαδειακός-Ξάνθη

Αρης-ΠΑΟΚ

ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός

Παναθηναϊκός-Πανιώνιος

Ατρόμητος-Αστέρας Τρίπολης

8η αγωνιστική

ΑΕΛ-ΟΦΗ

Ολυμπιακός-Απόλλων Σμύρνης

Λαμία-Λεβαδειακός

ΑΕΚ-Αρης

Ξάνθη-ΠΑΣ Γιάννινα

ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός

Παναιτωλικός-Αστέρας Τρίπολης

Πανιώνιος-Ατρόμητος

9η αγωνιστική

ΟΦΗ-Απόλλων Σμύρνης

Λεβαδειακός-ΑΕΛ

Αρης-Ολυμπιακός

ΠΑΣ Γιάννινα-Λαμία

Παναθηναϊκός-ΑΕΚ

Αστέρας Τρίπολης-Ξάνθη

Ατρόμητος-ΠΑΟΚ

Πανιώνιος-Παναιτωλικός

10η αγωνιστική

Λεβαδειακός-ΟΦΗ

Απόλλων Σμύρνης-Αρης

ΑΕΛ-ΠΑΣ Γιάννινα

Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός

Λαμία-Αστέρας Τρίπολης

ΑΕΚ-Ατρόμητος

Ξάνθη-Πανιώνιος

ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός

11η αγωνιστική

ΟΦΗ-Αρης

ΠΑΣ Γιάννινα-Λεβαδειακός

Παναθηναϊκός-Απόλλων Σμύρνης

Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΛ

Ατρόμητος-Ολυμπιακός

Πανιώνιος-Λαμία

Παναιτωλικός-ΑΕΚ

ΠΑΟΚ-Ξάνθη

12η αγωνιστική

ΠΑΣ Γιάννινα-ΟΦΗ

Αρης-Παναθηναϊκός

Λεβαδειακός-Αστέρας Τρίπολης

Απόλλων Σμύρνης-Ατρόμητος

ΑΕΛ-Πανιώνιος

Ολυμπιακός-Παναιτωλικός

Λαμία-ΠΑΟΚ

ΑΕΚ-Ξάνθη

13η αγωνιστική

ΟΦΗ-Παναθηναϊκός

Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΣ Γιάννινα

Ατρόμητος-Αρης

Πανιώνιος-Λεβαδειακός

Παναιτωλικός-Απόλλων Σμύρνης

ΠΑΟΚ-ΑΕΛ

Ξάνθη-Ολυμπιακός

ΑΕΚ-Λαμία

14η αγωνιστική

Αστέρας Τρίπολης-ΟΦΗ

Παναθηναϊκός-Ατρόμητος

ΠΑΣ Γιάννινα-Πανιώνιος

Αρης-Παναιτωλικός

Λεβαδειακός-ΠΑΟΚ

Απόλλων Σμύρνης-Ξάνθη

ΑΕΛ-ΑΕΚ

Ολυμπιακός-Λαμία

15η αγωνιστική

ΟΦΗ-Ατρόμητος

Πανιώνιος-Αστέρας Τρίπολης

Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός

ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα

Ξάνθη-Αρης

ΑΕΚ-Λεβαδειακός

Λαμία-Απόλλων Σμύρνης

Ολυμπιακός-ΑΕΛ