Ο Αστέρας Τρίπολης βρέθηκε να προηγείται με 2-0 της Χιμπέρνιαν στο ημίχρονο, αλλά οι Σκωτσέζοι "γύρισαν" το ματς, πήραν τη νίκη στις καθυστερήσεις με 3-2 και έχουν το προβάδισμα πρόκρισης στην επόμενη φάση του Europa League.

Ο Κυριακόπουλος στο 11' άνοιξε το σκορ για τους Αρκάδες στη Σκωτία, με τον ίδιο παίκτη στο 34' να "γράφει" το 2-0.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι αναγκαστικά ρίσκαραν και δικαιώθηκαν, πετυχαίνοντας την ανατροπή με "δράστες" τους Αμπρόουζ στο 63', Γκρέι στο 77', και Καμπέρι στο 93'!

Χιμπέρνιαν (Νιλ Λένον): Μπoγκντάν, Αμπρόουζ, ΜακΓκρέγκορ, Χάνλον, Σλίβκα, Στίβενσον, Μάλαν, Γουϊτάκερ (46' Γκρέι), ΜακΓκιν, Καμπέρι, Μπόιλ

Αστέρας Τρίπολης (Σάββας Παντελίδης): Αθανασιάδης, Κότσιρας, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Κυριακόπουλος, Ιγκλέσιας, Μπελόκ (54' Ρόλε - 78' Μαρτίνες), Μουνάφο, Καλτσάς, Τσιλιανίδης (87' Χριστόπουλος), Μανιάς