ΠΑΟΚ: Ξέμεινε από δυνάμεις στην παράταση

|
THESTIVAL TEAM

ΠΑΟΚ και Κολοσσός Ρόδου χρειάστηκαν το έξτρα 5λεπτο της παράτασης (κ.α. 67-67) για να αναδεχθεί νικητής  στην πρεμιέρα του 6ου «Π. Οικονομάκης», με τους «θαλασσί» εντέλει να κάμπτουν την αντίσταση του “Δικεφάλου” με 83-76.

Οι δύο ομάδες στο μεγαλύτερο μέρος της κανονικής διάρκειας βρισκόντουσαν κοντά στο σκορ, καθώς υπήρξαν πολλές διακυμάνσεις, ενώ το πρώτο ημίχρονο έκελεισε με το σκορ υπέρ των “ασπρόμαυρων” (38-35).

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι, αφού καμία ομάδα δεν κατάφερε να ξεφύγει στο σκορ και έτσι οι Ροδίτες χάνοντας την τελευταία επίθεση, το ματς οδηγήθηκε στην παράταση.

Εκεί ο Κολοσσός έχοντας περισσότερες δυνάμεις επιβλήθηκε με 83-76.

Άύριο (25/9), στη δεύτερη και τελευταία μέρα του τουρνουά, ο ΠΑΟΚ αντιμετωπίζει το Ρέθυμνο στις 18.30.

Ακολουθήστε το Thestival στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από τη Θεσσαλονίκη, την Ελλάδα και τον κόσμο.